پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای دومین سال متوالی موفق به ثبت اختراع شدند

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ۰۹:۲۱ | تعداد بازدید: 26

به گزارش روابط عمومی "معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه" از ثبت اختراع دستگاه شست‌ و شو و ضدعفوني‌كننده دهان بيماران داراي كاهش سطح هوشياري خبر داد.

"دکتر محمدرضا رضائی منش" معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با تاکید بر کشف استعدادها و خلاقیت دانشگاهیان و حمایت از اختراع ها و طرح های دانش بنیان گفت: ما در حوزه سلامت به دنبال آن هستیم تا با کشف استعداد و خلاقیت اساتید، کارکنان و دانشجویان فعالیت های علمی و پژوهشی را همچون گذشته به مرحله ظهور برسانیم و امور بهداشتی و درمانی را تسهیل نماییم  لذا در همین راستا اختراعی با محوریت" دستگاه شست‌ و شو و ضدعفوني‌كننده دهان بيماران داراي كاهش سطح هوشياري" توسط "محمدرضا عسکری" عضو هیات علمی گروه پرستاری، "حسین بختیاری دوم بایگی" دانش‌آموخته کارشناسی پرستاری دانشگاه و "مهدی خاکشور" دانش‌آموخته مهندسی پزشکی با شماره 106669 به ثبت رسیده است.

"معاون آموزشی و پژوهشی" با اشاره به شرح این دستگاه اظهار داشت:  اختراع حاضر دستگاهي پزشكي است كه از يك بدنه تشكيل‌شده و قسمت سري محل اتصال مسواك از جنس الياف ابريشمي براي شست‌وشو، ضدعفوني كردن دهان بيمار است. همچنین میله هایی استوانه ای برای ساکشن نیز وجود دارد. دستگاه حاضر حاوي دو پمپ است و به ‌وسيله موتور گيربكس‌ قابليت چرخش 360 درجه‌اي را به دستگاه مي‌دهد. همچنین دارای باتري‌هاي قابل شارژی است که امکان اتصال به برق شهري و ساكشن مركزي بيمارستان‌ها يا ساكشن‌هاي پرتابل را نيز می دهد.

گفتنی است سال گذشته محمدرضا عسکری و حسین بختیاری دوم بایگی موفق به ثبت اختراع "ایریگاتور دارای درپوش استریل متصل با قابلیت تغییر زاویه" شده بودند.