موفقیت عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در تصویب دومین طرح تحقیقاتی در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ ۱۰:۲۴ | تعداد بازدید: 28

دکتر جعفر مسافر استادیار نانوفناوری داروئی و مجری این طرح های تحقیقاتی بیان داشتند که نیماد یکی از معتبرترین و بزرگترین موسسات تحقیقاتی علوم پزشکی کشور می باشد که بیشترین اعتبارات پژوهشی را به طرح های تحقیقاتی واجد شرایط و پس از طی مراحل مختلف شامل داوری های علمی و اخلاقی اعطا می کند. دکتر مسافر بیان داشتند که در اولین طرح مصوب ایشان در این موسسه که بطور خلاصه به منظور دارورسانی مورفین از مسیر بینی بود، موفق به اخذ دانش فنی تولید این فرمولاسیون دارورسانی از مسیر بینی شده اند که ثبت اختراع آن نیز در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ شده است.

دکتر مسافر افزود که در دومین طرح تحقیقاتی، مجری متعهد به تولید نیمه صنعتی این فرمولاسیون داروئی شده است که امید می­رود بتوان در آینده ای نزدیک به تولید آن دست یافت. با توجه به شعار سال 1401 مبنی بر تولید دانش بینان و ایجاد کارآفرینی و همچنین لزوم حرکت بسوی دانشگاه های نسل سوم و خلق ثروت، وجود موسسات تحقیقاتی مانند نیماد می­تواند کمک زیادی به اعضاء هیات علمی دانشگاهها در جذب اعتبارات مالی خارج از دانشگاه و تسریع در روند تحقق اهداف طرح های تحقیقاتی و کاربردی ایشان داشته باشد. تا کنون، در قالب این دو طرح تحقیقاتی مبلغی بالغ بر 60 میلیون تومان اعتبار پژوهشی (گرنت) از این موسسه جذب گردیده است.