راه اندازی سامانه جدید فعالیت هاي نوآورانه آموزشی

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۰۸:۵۲ | تعداد بازدید: 82

مسئول واحد دانش پژوهی و پژوهش در آموزش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت : سامانه جدید فعالیت های نوآورانه آموزشی با هدف ثبت، هدایت و ارزشیابی فرآیند ها نوآورانه و دانشورانه و دانش پژوهی آموزشی راه اندازی شد.

دکتر فاطمه پورحاجی افزود : بر اساس شیوه نامه ی اجرایی آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی علوم‌پزشکی جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اقدام به راه‌اندازی سامانه ملی فعالیت‌های نوآورانه آموزشی نموده است و این فعالیت‌ها را در دو سطح دانشگاهی و کشوری هدایت، ارزیابی، شناسایی و منتشر می‌نماید.

وی گفت: از جمله قابلیت‌های سامانه می‌توان به ثبت، هدایت و ارزشیابی فرایندهای نوآورانه، دانشورانه و دانش پژوهی آموزشی و ذخیره، آرشیو، انتشار و به اشتراک گذاری منابع آموزشی ارزشیابی شده در سطح دانشگاهی و ملی و همچنین قابلیت جستجو و بازیافت و دسترسی به منابع آموزشی در سطح دانشگاهی و ملی اشاره کرد.

دکتر پور حاجی خاطر نشان کرد: سامانه جدید فعالیت های نوآورانه آموزشی که در چند دانشگاه به صورت پایلوت اجرا گردیده است و تنها سامانه ی ملی برای درخواست های فعالیت های دانش پژوهی، دانش پژوهانه و طرح های نوآورانه آموزشی می باشد و هم اکنون به نشانی meded1.behdasht.gov.ir آماده ی بهره برداری است.

گفتنی است همکاران محترم برای دریافت مشاوره و  راهنمایی می توانند به واحد دانش پژوهی و پروهش در آموزش مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه مراجعه نمایند.