بازدید تیم ارزیاب دوره پزشکی عمومی از آخرین اقدامات صورت گرفته در پردیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ ۱۰:۱۱ | تعداد بازدید: 136

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری، با نزدیک شدن به شروع نیمسال دوم تحصیلی در سال جاری، تیم ارزیاب دوره پزشکی عمومی وزارت بهداشت آخرین اقدامات این دانشگاه را به منظور فراهم آوردن امکانات برای دانشجویان پزشکی مورد بررسی قرار دادند.

 

"دکتر حسین ابراهیمی پور" رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با اشاره به آمادگی کامل مجموعه دانشگاه در پذیرش دانشجویان رشته پزشکی گفت: تمام زیرساخت‌ها و الزامات مورد نیاز جهت تربیت دانشجویان رشتۀ پزشکی آماده شده است. پس از بازدید ازردیبهشت ماه هیأت بورد رشتۀ پزشکی تمام تلاشمان را در حوزۀ نیروی انسانی، زیرساخت‌ها و تجهیزات پزشکی، به کار بستیم که این امر مهم با همدلی و انسجام موجود در مجموعه دانشگاه محقق شد.

"ابراهیمی پور" تربیت دانشجو در رشته ی پزشکی را برای ارتقای سطح سلامت منطقه تحت پوشش دانشگاه ضروری دانست و عنوان کرد: از ابتدای امسال بیش از 400 میلیارد ریال در پردیس آموزش فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه هزینه شده است که کمتر از 140 میلیارد ریال اعتبارات دولتی در نظر گرفته شده بود و ما بقی هزینه ها با پیگیری های وزارت بهداشت و حمایت های مسئولین شهرستان جذب شده است.

او ادامه داد: در سال گذشته حدود 120 میلیارد ریال تجهیزات خریداری شده بود و در حال حاضر ساختمان دانشکدۀ پزشکی با زیربنای حدودی 8500 متر مربع به طور کامل تجهیز شده و در حال حاضر همکاران در آن مستقر شده اند.

گفتنی است از بهمن ماه سال جاری 29 دانشجو رشته پزشکی عمومی برای نخستین برای در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به تحصیل می پردازند.