معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه به بسیج ملی کنترل فشار خون پیوست؛

کاهش مرگ و میر های خاموش با کنترل فشار خون

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ ۱۳:۱۸ | تعداد بازدید: 22

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه، دکتر حسن اژدری زرمهری با اشاره به اینکه فشار خون بالا از جمله مهم‌ترین عوامل خطر تهدیدکننده سلامت مردم و اصلی‌ترین عامل مرگ‌ومیر در جهان و ایران است بیان کرد: فشارخون در صورت تشخیص به موقع قابل کنترل است ولی اگر خاموش بماند از عوامل مهم در ایجاد نارسایی های قلبی است، می‌تواند کلیه‌ها را از کار بیندازد، شبکیه چشم را پاره کند و بینایی فرد مختل شده و باعث سکته های مغزی و قلبی نیز شود.

معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه  ضمن پیوستن به بسیج ملی کنترل فشار خون،  از تمامی اعضای هیات علمی واساتید دانشگاه های کشور به ویژه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  جهت پیوستن به بسیج ملی کنترل فشار خون دعوت بعمل آورد و بیان داشت: میتوان با مراجعه به مراکز کنترل فشار خون، فشار خون خود را در سامانه ثبت و  در صورت تشخیص و خطر سنجی صورت گرفته به پزشک برای درمان و مشاور برای کنترل فشار خون معرفی شوند و دستورات لازم برای کنترل فشار خون را دریافت خواهند کرد. 

علاوه بر این ، یک سامانه نیز برای خوداظهاری افراد بالای 30 سال، مادران باردار و بیماران کلیوی به آدرس salamat. gov. ir  طراحی شده است. 

برچسب های خبر