به همت مرکز آموزش مداوم و بسته اعتلای اخلاق حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دور میز اخلاق گرد هم آمدند

کد مطلب: ۷۶۰ | تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۱:۱۵ | تعداد بازدید: 40
اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دور میز اخلاق گرد هم آمدند

کارگاه آموزشی اخلاق حرفه ای ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به همت مرکز آموزش مداوم و بسته اعتلای اخلاق حرفه ای و با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه  و امور هیات علمی برگزار شد.

دکتر مصطفی شیخ الطایفه مسئول بسته اعتلای اخلاق حرفه ای از برگزاری برنامه مدون آموزش اخلاق پزشکی با مشارکت امور هیات علمی خبر داد و افرود:این کارگاه در راستای تحقق اهداف بالا دستی و با موضوعات مرتبط با اخلاق پزشکی حرفه ای و توسعه آموزش اخلاق پزشکی مبتنی بر ارزش های ایرانی-اسلامی برگزار شد.

 نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز رضایت خداوند را والاترین هدف در انجام کارها دانست و در این خصوص بیان داشت : اگر ما قرب الهی را در کارها مدنظر قرار دهیم قطعا نتیجه کار رضایتمند است .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین صافدل رعایت اصول اخلاق حرفه ای را از ملزومات اولیه کار اعضای هیئت علمی و اساتید برشمرد و عنوان داشت : اساتید به عنوان الگوهای سازنده برای جوانان جویای علم بایستی علاوه بر مباحث علمی در مسائل اخلاقی نیز باید دارای دانش کافی باشند و چارچوب ها و اصول را در این امر حساس رعایت کنند.

ایشان  در ادامه به نقش دانشگاه ها در پیشرفت علمی کشور در طول دوره چهل ساله انقلاب اسلامی نیز پرداخت و در این مورد اظهار داشت : اساتید به عنوان راهنمایان مسیر توسعه علمی جامعه نقش پررنگی در طول سالیان پربار انقلاب اسلامی داشته اند و فضای امروز کشور نیز اساتید و فرهیختگان دانشگاهی باید نسبت به آگاهی افزایی در سطح دانشگاه ها اهتمام ورزند.

گفتنی است این کارگاه با حضور بیش از 40 نفر از اعضای هیئت علمی و به مدت چهارساعت در سالن همایش ابن سینای دانشگاه برگزار شد .